Staff 2022


Teaching teams work closely together to plan and deliver curriculum. Term planning of Literacy, Numeracy and Integrated Units of work along with weekly level planning meetings enable teachers to meet the learning needs of all children. Teaching approaches, strategies and assessments are comprehensively planned at team level to maximise student learning.
 

Teachers often teach in teams sharing responsibilities for a range of student groups both within and across classes. Students benefit from a range of support and expertise so where possible in the school we open up learning spaces to enable team teaching.

 

2022 STAFF MEMBERS

PRINCIPAL RUKSHANA VERZIJL
ASSISTANT PRINCIPAL MELINDA DOUGLAS
LEARNING SPECIALIST/ (HOPE) COORDINATOR OF DEAF FACILITY TRACY ALLEN
LEARNING SPECIALIST (LITERACY & PLC) AMY ROWORTH
LEARNING SPECIALIST (NUMERACY & PLC) NICHOLE SKEWS
TEACHER OF THE DEAF (TOD) JENNY GALLOWAY
TEACHER OF THE DEAF (TOD) LINDA LINDSAY
TEACHER OF THE DEAF (TOD) AMANDA CROSSLANDS
TEACHER OF THE DEAF (TOD) JULIE STANLEY
TEACHER OF THE DEAF (TOD) NATHAN DE GOLDI
FOUNDATION M (LEADER) IAIN MCDONALD
FOUNDATION D LIBBY DEVINE
FOUNDATION L JOANNE LARKIN
FOUNDATION N SHEELA NARAYANANSAMY
JUNIOR 1F (LEADER) PENNY FATHERS
JUNIOR 1P MELODY PETERSEN
JUNIOR 1H KRYSTAL HANGS
JUNIOR 1Y ASHLEIGH YOUNG
JUNIOR 2SC (LEADER) SALLY COLVERSON
JUNIOR 2C CASSIE CARTWRIGHT
JUNIOR 2A JENNY ABDURAHMAN
JUNIOR 2H CINDY HALL
MIDDLE 3J (LEADER)  WARREN JANSZ
MIDDLE 3AF ASHLEIGH FALLS
MIDDLE 3CF CAITLIN FERNANDO
MIDDLE 3M BRIGID MCCONVILLE
MIDDLE 4K (LEADER) SUE KITCHINGMAN
MIDDLE 4M PAUL McSHANE
MIDDLE 4S JANE SOUTHERN
MIDDLE 4B CASSANDRA BRINDLEY
SENIOR 5H(LEADER) ANDREA HALDEN
SENIOR 5P MEGAN PEPPRALL
SENIOR 5O BRENDAN O'REGAN
SENIOR 6KC (LEADER) KARLA COAD
SENIOR 6A MEG ALDER
SENIOR 6B NATHAN BAXTER
ENVIRONMENTAL EDUCATION  MARINA STAHL
PERFORMING ARTS EMMA MATHESON
PERFORMING ARTS KATHY MCVEIGH
VISUAL ART NADINE KING
VISUAL ART  JENELLE SEREGIN
PHYSICAL EDUCATION BENJAMIN HARRIS
PHYSICAL EDUCATION ALICIA NEAGLE
LOTE/AUSLAN ADAM BAMPFIELD
LOTE/AUSLAN AMANDA CROSSLAND
LOTE/AUSLAN VANESSA ADZAIP
EAL FIONA ACKERLY
LITERACY SUPPORT MELISSA ANDERSON
TUTOR PROGRAM MEG MOORE
TUTOR PROGRAM CHRIS DWYER
CHAPLAIN GLENNIS ESSON
EDUCATION SUPPORT (ES) DEAF FACILITY BETHANY HOOIMYER
EDUCATION SUPPORT (ES) DEAF FACILITY TEGAN MAYS
EDUCATION SUPPORT (ES) EILEEN DALTON
EDUCATION SUPPORT (ES) MARINA STAHL
EDUCATION SUPPORT (ES) NERMINE YACOUB
EDUCATION SUPPORT (ES) CALLUM BEALE
EDUCATION SUPPORT (ES) KIA THOMPSON
EDUCATION SUPPORT (ES) SUE LANGMAID
EDUCATION SUPPORT (ES) MEENU NATOO
EDUCATION SUPPORT (ES) JANINE CARRINGTON
EDUCATION SUPPORT (ES) DANNI BORTIGNON
EDUCATION SUPPORT (ES)

KELLIE PEPPERELL

EDUCATION SUPPORT (ES)

KIRA GIDDEY

EDUCATION SUPPORT/COMMUNICATIONS/ADMINISTRATION SANDI SPAULDING
FIRST AID LINDAH DENOVAN
OFFICE MANAGER  CALEB SUTTON
HR MANAGER SHIRLEY WARREN
ADMINISTRATIVE ASSISTANT LEANNE WADSWORTH
ADMINISTRATIVE ASSISTANT HELEN MASTOS
MAINTENANCE STEVE
GROUNDS MAINTENANCE MEL MCMAMARA
IT TECHNICIAN GLENN HOWARTH

 

@ Copyright Eastwood Primary School and Deaf Facility