Staff 2021


Teaching teams work closely together to plan and deliver curriculum. Term planning of Literacy, Numeracy and Integrated Units of work along with weekly level planning meetings enable teachers to meet the learning needs of all children. Teaching approaches, strategies and assessments are comprehensively planned at team level to maximise student learning.
 

Teachers often teach in teams sharing responsibilities for a range of student groups both within and across classes. Students benefit from a range of support and expertise so where possible in the school we open up learning spaces to enable team teaching.

 

2021 STAFF MEMBERS

PRINCIPAL RUKSHANA VERZIJL
ASSISTANT PRINCIPAL MELINDA DOUGLAS
LEARNING SPECIALIST/ (HOPE) COORDINATOR OF DEAF FACILITY TRACY ALLEN
LEARNING SPECIALIST (LITERACY) AMY ROWORTH
LEARNING SPECIALIST (NUMERACY) NICHOLE SKEWS
LEARNING SPECIALIST (PLC & DATA) ANTHONY MEAD
TEACHER OF THE DEAF (TOD) LINDA LINDSAY
TEACHER OF THE DEAF (TOD) AMANDA CROSSLANDS
TEACHER OF THE DEAF (TOD) JULIE STANLEY
TEACHER OF THE DEAF (TOD) NATHAN DE GOLDI
FOUNDATION M (LEADER) IAIN MCDONALD
FOUNDATION D LIBBY DEVINE
FOUNDATION L JOANNE LARKIN
FOUNDATION N SHEELA NARAYANANSAMY
JUNIOR 1C (LEADER) SALLY COLVERSON
JUNIOR 1P MELODY PETERSON
JUNIOR 1F PENNY FATHERS
JUNIOR 1Y ASHLEIGH YOUNG
JUNIOR 2B (LEADER) EMILY BANFIELD
JUNIOR 2W EMMA WITTE
JUNIOR 2F CAITLIN FERNANDO
JUNIOR 2H CINDY HALL
MIDDLE 3C (LEADER)  KARLA COAD
MIDDLE 3W WARREN JANSZ
MIDDLE 3AB ALICE BATLEY
MIDDLE 3B CASSANDRA BRINDLEY
MIDDLE 4K (LEADER) SUE KITCHINGMAN
MIDDLE 4M PAUL McSHANE
MIDDLE 4S JANE SOUTHERN
MIDDLE 4F ASHLEIGH FALLS
SENIOR 5AB (LEADER) ANTHONY MEAD
SENIOR 5AB ANDREW BEATON
SENIOR 5N JAYDEN NOBLE
SENIOR 5C CASSIE CARTWRIGHT
SENIOR 6C (LEADER) JAYDE CANNON
SENIOR 6A MEG ALDER
SENIOR 6O BRENDAN O'REGAN
ENVIRONMENTAL EDUCATION  MEG MOORE
PERFORMING ARTS EMMA MATHESON
PERFORMING ARTS MARY ATMATSIDIS
VISUAL ART NADINE KING
PHYSICAL EDUCATION BENJAMIN HARRIS
DIGITAL TECHNOLOGY/IT SUPPORT MEGAN PEPPRELL
LOTE/AUSLAN HEATHER MILLS
LOTE/AUSLAN LAURA WEATHERALL
EAL FIONA ACKERLY
LITERACY SUPPORT MELISSA ANDERSON
TUTOR PROGRAM MEG MOORE
TUTOR PROGRAM CHRIS DWYER
CHAPLAIN GLENNIS ESSON
MEA AIDE SUI CINZAH
MEA AIDE PO LAY TIN
EDUCATION SUPPORT (ES) DEAF FACILITY ADAM BAMPFIELD
EDUCATION SUPPORT (ES) DEAF FACILITY TEGAN MAYS
EDUCATION SUPPORT (ES) ALICIA NEAGLE
EDUCATION SUPPORT (ES) MARINA STAHL
EDUCATION SUPPORT (ES) NERMINE YACOUB
EDUCATION SUPPORT (ES) CALLUM BEALE
EDUCATION SUPPORT (ES) KIA THOMPSON
EDUCATION SUPPORT (ES) SUE LANGMAID
EDUCATION SUPPORT (ES) MEENU NATOO
EDUCATION SUPPORT (ES) JANINE CARRINGTON
EDUCATION SUPPORT (ES) LARICHE SEEGERS
EDUCATION SUPPORT (ES) DANNI BORTIGNON
EDUCATION SUPPORT (ES) KELLIE PEPPERELL
EDUCATION SUPPORT/COMMUNICATIONS SANDI SPAULDING
LIBRARY TECHNICIAN LEANNE STOKES
FIRST AID LINDAH DENOVAN
OFFICE MANAGER  CALEB SUTTON
HR MANAGER SHIRLEY WARREN
ADMINISTRATIVE ASSISTANT LEANNE WADSWORTH
ADMINISTRATIVE ASSISTANT HELEN MASTOS
MAINTENANCE TODD MCNAMARA
GROUNDS MAINTENANCE MEL MCMAMARA
IT TECHNICIAN GLENN HOWARTH

 

@ Copyright Eastwood Primary School and Deaf Facility